به نام خدا

در ادامه مطلب قبلی که قصه قهرمان واقعی بود، برای این هفته تصمیم گرفتم یه قصه کودکانه خوب و جذاب دیگه به بچه های خوبم هدیه بدم. قصه کفشدوزک ها یه داستان کودکانه زیبا و گوش دادنیه که می تونه لحظات خوبی رو برای کودکان و نوجوانان دوست داشتنی هدیه بده. این بار هم با خاله شهرزاد قصه گو همراه باشین عزیزای دلم…

هفته قبل گفتم که به دلیل کم کاری های موجود در بحث قصه کودک، اکثر کتاب داستان هایی که تو بازار هست نسخه ترجمه شده از داستان یک نویسنده خارجیه و حتی اونقدری هم به خودشون زحمت ندادن که این داستان کودک رو بعد از ترجمه، کمی بومی سازی کنن و اسامی رو تغییر بدن. حتی متاسفانه در برخی موارد عبارات و رفتارهای مغایر با فرهنگ ایرانی و دین اسلامی هم تو گوشه و کنار اینجور کتاب ها به چشم می خوره!

همین موارد بود که بر و بچه های مسکن مهر رو به فکر انداخت تا یک کار جدیدی رو تو حوزه ادبیات کودک شروع کنن! اونا برنامه رو برای خودشون طرح ریزی کرده بودن که قصه های خوبی رو در حوزه کودکان شناسایی یا از ابتدا نویسندگی کنن. بعد این موارد با کمی حوصله و البته مقدار زیادی عشق، تبدیل به داستان شب برای بچه های عزیز بشه تا هم خود بچه ها با شنیدن اونها لذت ببرن و با آرامش به خواب برن، و هم والدین عزیز خیالشون از بابت پیدا کردن یک قصه شب خوب و حاوی مضامین اخلاقی و فرهنگی و دینی راحت بشه.

قصه کفشدوزک ها هم دومین قصه تولیدی در واحد کودک و نوجوان تیم مسکن مهر (پورتال آموزش سبک زندگی اسلامی ایرانی) هست که امروز با صدای خاله شهرزاد قصه گو تقدیم شما خوبان میشه. مثل همیشه منتظر نظرات و پیشنهادات تک تک شما همراهان عزیز و دوست داشتنی هستم.

به یاد خدا