به نام خدا

سلام به همه دوستان عزیز مسکن مهری، من خاله شهرزاد قصه گو هستم و ازین که به جمع شما مخاطبای خوب این سایت پیوستم، خیلی خوشحالم. امیدوارم که بتونم لحظات خوبی رو واسه بچه های شیرین و بازیگوش ایرونی رقم بزنم.

تصمیم دارم تو مسکن مهر به صورت هفتگی، داستانای خوب و آموزنده اخلاقی و تربیتی برای کوچولوهای نازنین و دوست داشتنی قرار بدم. سعی کردم تو انتخاب داستان ها و قصه ها حداکثر دقت و ظرافت رو به خرج بدم تا هم از نظر محتوا و هم از نکات آموزشی، خیال باباها و مامانا از بابت این موارد راحت باشه. ازونجایی که خاله شهرزاد قصه گو خودش دو تا بچه داره، سعی کردم جوری لالایی و قصه ها رو انتخاب کنم که با سلیقه بچه ها بیشتر همخونی داشته باشه و بتونه آرامش و حس خوب رو برای اونا به وجود بیاره.

به عنوان یک مادر این رو میدونم که لحظات قبل از خواب هر کودک خیلی مهمه و تقریبا همه پدر و مادرا این دغدغه رو دارن که بچه های خودشون رو با ی دنیا آرامش و حس خوب و مثبت به اتاق خواب بفرستن. در کنار مواردی مثل زمان خواب کودک، نحوه چینش لوازم و دکوراسیون اتاق خواب کودک، ساعت خواب و ساعت بیداری، قصه یا لالایی شبونه از جمله موارد مهمی هست که باید مورد توجه والدین باشه. اینکه داستان شب یا قصه شب باید جوری انتخاب بشه که علاوه بر دور کردن استرس های طول روز از بچه ها، بتونه اونها رو با آرامش به رخت خواب بفرسته و با بیرون کردن تنش های موجود در روح و روان بچه ها، حاوی نکات اخلاقی و آموزه های تربیتی باشه.

تلاشم این هست که بتونم به صورت هفتگی بهترین قصه کودکانه رو انتخاب کنم و سعی دارم با بهترین خوانش اونها رو تبدیل به یک خاطره گوش نواز و دلچسب و ماندگار برای آینده سازان فردای کشور عزیزمون کنم…

به یاد خدا