به نام خدا

تو قسمت های قبلی ویدئوها راجع به لزوم داشتن برنامه برای رسیدن به یک زندگی موفق و حیات برتر باهاتون صحبت کردم. تو این قسمت میخام راجع به خودشناسی و تمایلات متزاحم صحبت کنم. و به این موضوع بپردازم که چرا برای رسیدن به یک زندگی برتر و حداکثری باید خودمون رو بشناسیم…

بذارید با مثال ویدئوهای قبلی کار رو شروع کنم. همون ورزشکار قصه ما اگه خودش رو به خوبی نشناسه و با ظرفیت ها و استعدادهای ذاتی خودش به خوبی آشنا نباشه، نمی تونه ورزش مورد علاقه خودش رو به خوبی انتخاب کنه. یا نمی تونه تو ورزشی که مشغول به فعالیت هست، هدفگذاری درستی برای خودش انجام بده.

مثالی که تو ویدئو زدم راجع به یک فرد نابیناست که در صورت عدم خودشناسی صحیح و آشنا نبودن با ظرفیت ها و استعدادهای وجودیش، ممکنه در انتخاب رشته ورزشی دچار اشتباه بشه و به دلیل عدم درک درست از نقاط ضعف و قوت خودش، به عنوان مثال تصمیم بگیره که تو رشته تیر اندازی به مقام قهرمانی المپیک برسه!

برای رسیدن به نقطه قهرمانی که همون زندگی برتر هست، لازمه که خودمون رو بشناسیم. و برای اینکه خودمون رو بشناسیم لازمه بدونیم که چه استعدادها و توانایی هایی تو خودمون داریم که بتونیم راه رو درست انتخاب بکنیم و سراغ بهترین برنامه برای رسیدن به هدف اصلی زندگیمون بریم.

تو این ویدئو راجع به انتخاب با شما صحبت کردم. از تمایلات به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های انسان حرف زدم. و به طور نسبتا مفصل به تعریف تمایلات متزاحم پرداختم و مثال های زیادی راجع به اون زدم. اگر دوست داشتید بعد از دیدن کلیپ، نظر و برداشت خودتون رو با من تو قسمت نظرات همین مطلب به اشتراک بذارید و چند تا مثال از این دست گرایش های متزاحم هم برام بزنید، ممنونم و منتظر…

امضا، بابای خونه

به یاد خدا